Меню
Зручні, економічні, морозостійкі. Омиваючі рідини WOG з гідністю витримали тестування
2 березня 2016


За результатами перевірки столичного Інституту споживчих експертиз найнижчу граничну температуру кристалізації продемонстрував зразок омиваючої рідини, придбаної у мережі АЗК WOG: –27 °С при заявлених на тарі –22 °С. Крім морозостійкості, зразки WOG у результаті аналізу показали також видатну миючу здатність – рекордні 97,5% – й підтвердили репутацію найекономічнішої омиваючої рідини.

Незважаючи на теплий кінець зими, що побив усі температурні рекорди, вночі ще трапляються заморозки до мінус п'яти градусів; до того ж на початку весни синоптики обіцяють справжні зимові морози. Тому заливати інші рідини, крім морозостійких, до бачків омивачів поки що не рекомендується. Фахівці столичного Інституту споживчих експертиз вирішили перевірити незамерзаючі рідини на предмет якості, для чого придбали ряд зразків і відправили їх до сертифікованої лабораторії.

Критерії вибору

У даний момент вибір “омивачок” на ринку дуже широкий – від готових для використання сумішей до концентратів. Виготовляються ці рідини за допомогою змішування етилових і пропілових спиртів з додаванням поверхнево-активних речовин, які присутні у всіх миючих засобах. Також до складу входять барвники для надання товарного вигляду і, звичайно, ароматизатори.

Для тесту експерти вибрали найпопулярніший формат – готову до використання рідину з температурою замерзання не вище –20 °С. Випробовувані зразки експерти купували переважно на АЗС, оскільки саме на них припадає левова частка продажів “омивачок” завдяки зручності їхнього придбання для автовласників.

Оскільки вибір рідин величезний, експерти зупинилися на зразках, виготовлених спеціально для великих мереж АЗС (WOG, Socar, Amic, КЛО), одному зразку з вищого цінового сегменту (Sonax) і трьох найдешевших зразках (Organic Purity, Pit ice (ВАМП) та омивач з нехитрою назвою “По-нашому”). Варто відзначити, що переважна частина рідин виготовлені в Україні, крім Sonax (Німеччина) та Socar (Литва).

Тара та маркування

Претензій до маркування експерти не висловили жодному з учасників: склад рідин та інформація прописані чітко й зрозуміло. А ось що стосується  упаковки, то тут дешевші зразки програють конкурентам. Зразки Organic Purity, Pit ice (ВАМП) і “По-нашому” розфасовано у звичайні пластикові сулії, наливати з яких омивач до бачка незручно. А ось їхні “фірмові” візаві розлито до ергономічніх каністр, які до того ж мають серйозну перевагу – на боковинах прикріплено спеціальні заливні насадки, що значно полегшують процес заливання рідини до бачка. Найзручнішими ємностями експерти визнали упаковки омивачів WOG та Socar.

Мороз не пройде

У лабораторії насамперед було перевірено температуру замерзання. На упаковках випробовуваних зразків вказано різні значення, від –20 °С до –27 °С. Результати виявилися дуже пристойними – менше двадцяти градусів не показав жоден зразок! Проте були й розбіжності. Найнижчу граничну температуру кристалізації продемонстрував зразок, придбаний у мережі АЗС WOG: –27 °С! Солідний запас, враховуючи, що на тарі вказано значення до –22 °С. А ось склоомиваюча рідина, придбана на заправці Socar, не дотягнула до значень, зазначених на етикетці, показавши –23 °С при заявлених –27 °С.

Насамперед – чистота

Наступною експерти перевірили миючу здатність зразків. Для цього на спеціальне скло наносили забруднювач, після чого він змивався за допомогою відібраного зразка рідини. Після цього обчислювали відсоток очищеної площі. Важливо, що одночасно цей тест був також перевіркою на економічність, адже чим більший відсоток миючої здатності, тим менше потрібно подавати рідини на скло. Оцінки у всіх зразків у цілому непогані, але різниця між аутсайдером (“По-нашому” – 88,6%) і лідером (WOG – 97,5%) склала майже 10 відсотків! За такої різниці питання ціни практично нівелюється, адже для очищення лобового скла або фар дешевого омивача потрібно набагато більше.

Аромати

 Автолюбителі з власного досвіду знають, які запахи може мати омиваюча рідина. Іноді “аромат” настільки сильний і неприємний, що після нанесення омивача на лобове скло починають сльозитися очі. Подібні “бронебійні” запахи є результатом застосування дешевих ароматизаторів, які можуть призвести до втрати нюху, набряків і навіть алергії. Тому частиною експертизи стала органолептична оцінка зразків. Це дослідження виявило чітку залежність між ціною і якістю. Дешеві зразки отримали низькі оцінки за різкий і неприємний аромат, тоді як омивачі WOG, Socar, Amic і Sonax здобули найвищі бали. Пахнуть ці зразки майже як парфуми, і насиченість їхня дуже помірна.

Корозія і піна

Корозійність – ще один важливий показник, адже від цієї якості залежить термін експлуатації склоочисників і самої системи. Цю характеристику перевірили стосовно металу і гуми. На щастя, сучасні рідини неагресивні в цьому плані, і зауважень до жодного зразку не було.

А ось із пінністю виникли питання. Найдешевші зразки доведеться заливати до бачка удвічі довше, оскільки піна шумує з горловини, ніби у простроченого пива. Дорожчі зразки містять спеціальну присадку, яка зменшує кількість піни, що полегшує процес заливання і збільшує ресурс роботи насосу склоомивача.

Висновки

 Отже, що маємо у підсумку? Проаналізувавши ціноутворення, експерти зійшлися на думці, що оптимальним вибором є “золота” середина. Немає сенсу переплачувати за дорогі омивачі, але так само немає резону заощаджувати, заливаючи найдешевше. Хоча у цілому варто сказати, що якість перевірених нашими експертами незамерзаючих рідин (результати тесту див. у зведеній таблиці) досить висока, і відвертої “бодяги” ми не зустріли. Ну, а якій конкретно рідині віддати перевагу – це вже особиста справа кожного. Очевидно, що при виборі “незамерзайки” як мінімум слід ураховувати температуру замерзання рідини та нашу нестабільну погоду.

Леонід Грибенко


Інші новини