Меню
WOG + PROFIGAS: перевірте ГБО до весни!
11 березня 2019


Весна в цьому році стартувала дуже рано і багато автомобілістів навіть задуматися не встигли, що автомобіль слід приготувати до теплого сезону. А адже навесні потрібно не тільки шини перевзути, але й ГБО обслужити.

Навіщо це робити? Пропан-бутанова суміш на заправках регулярно адаптується до погодних умов. Наприклад, на АЗК WOG для кожного з сезонів використовується різне співвідношення пропан-бутану.

Згідно Стандарту EN589 співвідношення пропану і бутану (в%)

Літній період
липень-серпень
+20°С
40:60
Зимовий період 
листопад-березень
-20°С
60:40
Міжсезоння
квітень-червень і вересень-жовтень
-10°С /+10°С
50:50

Підготовку до весни вважають обов'язковою і фахівці газових СТО, а в мережі СТО PROFIGAS розроблені навіть комплексні сезонні ТО, які дозволяють зробити обслуговування і налаштування системи, щоб приготувати ГБО до теплого або холодного сезону.

Що перевірити в ГБО навесні?

Одна з обов'язкових операцій - перевірка газових рукавів. Через регулярні перепади температур в підкапотному просторі гума рукавів втрачає еластичність, шланги деформуються й також втрачають еластичність, кажучи по-народному: стають "дубовими". При цьому значно зростає ймовірність появи тріщин, а разом з тим і появи витоків. Але не думайте, що доведеться міняти все гумові шланги. Досвідчений слюсар повинен оглянути кожен рукав, якщо дозволяє довжина, - обрізати загрубілі частини і закріпити хомутом.

Наступним кроком є: заміна газових фільтрів. Проводити цю операцію на думку фахівців СТО PROFIGAS слід кожні 10 тис. км. Якщо Ви давно не проводили заміну фільтрів, як наслідок може зникнути тяга автомобіля, різко зміниться витрата палива, авто може не переходити на газ.

Під час генеральної підготовки ГБО до весни не зайвим буде чистка газових форсунок. Але якщо чистка або заміна ремкомплектів не дає очікуваного ефекту, можливо доцільніше буде замінити форсунки на нові. Адже саме форсунки відповідають за точне дозування газового палива, а від цього безпосередньо залежить правильність роботи мотора у всьому діапазоні оборотів і навантажень.

Для того, щоб уникнути підвищеної витрати палива, посмикувань на газу, рекомендується звернути увагу на систему запалювання. На сервісній ділянці PROFIGAS є спеціальний стенд, де можна перевірити свічки запалювання під тиском. Нормою вважається 10 атм, якщо показник менше, то свічки слід замінити.

Після обслуговування ГБО, обов'язково треба перевірити систему на герметичність. Цю операцію виконують за допомогою мильного розчину або течеискателя (який з точністю виявляє витоку газу).

І завершальним етапом підготовки є зміна температури перемикання на газ. Взимку рекомендується +45 - +50 ° С, а в теплий період року перехід можна знизити до +40°С. Це рекомендується зробити, щоб заощадити бензин, який витрачається на прогрів двигуна.

WOG + PROFIGAS - надійний захист

Вище наведені основні етапи підготовки ГБО до весни. Якщо Ви бажаєте, щоб автомобіль на газу працював без проблем, економив кошти та нерви – вчасно обслуговуйте ГБО і заправляйте якісним пальним. А найнадійніший захист вашого автомобіля від некваліфікованого сервісу та неякісного палива – спільна програма WOG + PROFIGAS.

Отримуйте задоволення від експлуатації ГБО та впустіть весну не тільки в серці, але і в газову систему Вашого автомобіля.


Інші новини