Меню
WOG запустив шосту сонячну електростанцію на власних автозаправках
15 липня 2015У рамках підвищення енергетичної ефективності та відповідального ставлення до глобальних екологічних проблем та зміни клімату компанія WOG на своїх підприємствах впроваджує програму альтернативних джерел енергії. Зокрема, 11 липня WOG презентував вже шосту сонячну електростанцію (СЕС) на своїх автозаправних комплексах, яка в свою чергу, є першою наземною.

Наземна сонячна електростанція потужністю 80 кВт запрацювала на території автозаправного комплексу «Нерубайське» (по дорозі Київ – Одеса, 459 км, с. Нерубайське). Її будівництво було здійснено за власні кошти і обійшлось компанії в 3,5 млн.грн.

На сьогоднішній день електроенергія сонячної станції використовується для власних потреб найбільшого автозаправного комплексу «WOG». Даний вид електроенергії  щорічно зменшить викиди парникових газів в атмосферу до 60т на рік.

Після проходження процедури по отриманню «зеленого» тарифу в НКРЕКП, компанія має намір продавати вироблену електроенергію в Оптовий ринок (ДП «ЕНЕРГОРИНОК»).

«WOG – соціально відповідальна компанія, яка з метою зменшення шкідливого впливу на екологію України, зацікавлена у пошуку альтернативних джерел енергії та їх застосуванні. Всі ці проекти фінансуються виключно за кошти компанії та дозволяють економити значні ресурси. Зокрема, нещодавно встановлена сонячна електростанція на АЗК «Нерубайське» в літній період часу дозволить скоротити енерговитрати на 80%», - зазначив генеральний директор компанії WOG Сергій Корецький.

Зазначимо, що у власності компанії WOG знаходиться вже п’ять працюючих сонячних електростанцій потужністю 16 кВт, розміщених на навісах автозаправних комплексів: СЕС «Василівка» (Запорізька обл., м. Василівка), СЕС «Василівка 2» (Запорізька обл., Васильківський район, село Підгірне), СЕС «Добровольського» (Одеська обл., Комінтернівський р-н., територія Фонтанської с/р), СЕС «Балабине» (Запорізька обл., Запорізький р-н., смт. Балабине) та СЕС «Нова Лінія» (Одеська обл., Біляївський р-н., с/р. Усатівська). На сьогодні вироблена електроенергія продається на Оптовий Ринок Електроенергії  ДП «ЕНЕРГОРИНОК» за «зеленим» тарифом.

Також компанія попередньо провела переговори з ЄБРР, щодо втілення проекту по будівництву сонячної станції потужністю 2 МВт біля своїх АЗК.

Очікується, що збудована СЕС вироблятиме близько 4,4 млн кВт щорічно.

Для втілення нового проекту з будівництва наземної сонячної електростанції потужністю 2 МВт компанія WOG у рамках програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) отримала унікальну можливість дістати фінансування від ЄБРР на привабливих умовах, а також технічну підтримку від провідних міжнародних і місцевих експертів. 


Інші новини