Меню
На всіх АЗК можна здати батарейки
13 січня 2021

Мережа АЗК WOG в рамках еко-платформи «До природи з добром» розпочала проєкт зі збору відпрацьованих батарейок, направлений на збереження довкілля України та зменшення викидів шкідливих речовин у природне середовище. Надійну переробку зібраних на АЗК батарейок гарантує партнер проекту – рух «Батарейки, здавайтеся!».

Відтепер на 385 АЗК WOG по всій країні можна у будь-який час здати контейнер до 20 відпрацьованих пальчикових батарейок та акумуляторів від розмірів AAA до D, а також типу «крона», акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків, павербанки.

 

Батарейки не можна викидати до сміттєвих баків. Адже навіть найменша батарейка здатна забруднити в середньому 16 м2 ґрунту навколо себе. Сьогодні в Україні більшість сміттєвих звалищ – стихійні. Вони розташовані біля родючих земель та містять тисячі недбало викинутих батарейок. Токсичні речовини з цих «маленьких отруйників» забруднюють територію, проникають у ґрунтові води, а звідти в річки, з яких держава забирає питну воду. 

Дуже прикрим й те, що єдиний в Україні завод з утилізації батарейок закрив цей напрямок роботи ще у 2018 році. Саме тому компанія  WOG почала співпрацювати з рухом «Батарейки, здавайтеся!», який вже декілька років системно працює над проєктом з правильної утилізації відпрацьованих батарейок в Україні. Відтепер рух буде допомагати WOG з організацією переробки зібраних на АЗК батарейок у безпечний спосіб.

Відтак, з контейнерів, розміщених на АЗК WOG, батарейки потраплятимуть на ліцензований склад партнера проєкту ТОВ «Екологічні інвестиції», звідки по накопиченню партії у 20 тонн будуть відправлятися на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії. На цьому заводі вони проходять спеціалізовану сортувальну лінію та діляться на 8 типів відповідно до хімічного складу. Сольові, алкалінові та цинк-карбонові батарейки переробляються безпосередньо на GreenWEEE, а решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – відправляється на завод Accurec в Німеччині. Таким чином 100% всієї маси батарейок повертається для подальшого використання у виробництві нових товарів та корисних речовин.

 

За рік очікується зібрати у мережі близько трьох тон батарейок. Їх утилізацію буде профінансовано мережею WOG спільно з брендами Panasonic, Duracell та GP.

Інші новини