Меню
На яких АЗС можна смачно поїсти. Експерти перевірили якість хот-догів і кави на АЗС України.
17 квітня 2015

Смачно перекусити в дорозі в нинішній час не є проблемою.

Найшвидший спосіб - це заїхати на АЗС. Можна заправити і «залізного коня», і самому «заправитися» кавою з хот-догом. Практично всі мережі АЗС пропонують такий сервіс. Але де можна найбільш смачно і без ризику для здоров'я поїсти - з'ясовували фахівці столичного Інституту споживчих експертиз. Тестуванню піддалися 7 популярних заправних мереж. Експерти придбали хот-доги, а також каву двох видів («еспресо» і «американо»), після чого зразки були передані у державну лабораторію Укрметртестстандарту і на дегустацію самим звичайним споживачам (так званим народним пробандам). У підсумку маємо таку картину: кращі хот-доги і каву в країні продають на АЗК  «WOG».

Під мікроскопом.


Сосиски в хот-догу повинні бути тільки вищого сорту, тому і перевірялися вони в лабораторії Укрметстандарті на відповідність нормативам для цього типу. Згідно з нормативом, масової частини вологи в таких виробах повинно бути не більше 75%, і всі учасники дослідження з запасом вклалися в цю цифру. Тест на крохмаль також всі зразки пройшли на «відмінно», що теж вказує на те, що в «дорожніх» хот-догах використовуються сосиски вищого сорту і в мережах на цьому не економлять. .
Якщо тести на вологість і вміст крохмалю свідчать про якість безпосередньо складових хот-дога, то дослідження мікрофлори більше вказують на те, наскільки чітко продавець витримує санітарно-гігієнічні норми зберігання продукту. Так ось,  хот-доги в мережі WOG можна вживати навіть в сирому вигляді - рівень мікрофлори, згідно з дослідженнями, практично нульовий. Насамперед, це говорить про високий рівень логістики та зберігання.

На смак і колір.


Але звісно, все-таки головне в хот-дозі - це поєднання смаків сосиски, булки і соусів. Щоб визначити, які з випробовуваних зразків найсмачніші, провели дві дегустації – в них брали участь як професійні дегустатори, так  і «народні» пробанди. Оцінювали за 10-ти бальною шкалою в обох випадках. В цілому, всі хот-доги отримали досить високі оцінки.

У підсумку, хот-дог від «WOG» отримав максимально високі 10 балів за однаково відмінний смак і сосиски і булки. Таку оцінку поставили і професіонали, і звичайні споживачі. Слід зазначити, що всім учасникам дегустації сподобалося «вертикальне» завантаження сосисок в хот-доги.

Кофеманам на радість.


Практично всі перевірені АЗС виявилися обладнаними новими сучасними каво-машинами і робили каву відомих марок. Як відомо, якість кави залежить не тільки від самих зерен, але і від ступеня «крутості» каво-машин. І в цьому рейтингу перемагають ультрасучасні швейцарські апарати, які «трудяться» на заправках WOG.
Експерти та народні пробанди пробували і звичайний еспресо, і американо. Найбільше дегустаторам сподобався смак і аромат кави у WOG, вона отримала максимальні 20 балів за сукупністю оцінок дегустаційних комісій. До речі, варто відзначити наявність термочашок у WOG. Завдяки пористій структурі, ці чашки не обпалюють руки. Дрібниця, але зручно і приємно.

ДЕГУСТАЦІЙНА ОЦІНКА (Хот – доги)

зразка, назва

Експерти, бал

(макс.10)

Пробанди, бал (макс.10)

WOG

10

10

КЛО

8

9

Shell

8

9

БРСМ

10

9

ТНК

8

9

ЛЮКСВЕН

9

9

ОККО

8

10

ДЕГУСТАЦІЙНА ОЦІНКА (Кава, середній бал за два напої)

зразка, назва

Експерти, бал

(макс.10)

Пробанди, бал (макс.10)

WOG

10

10

КЛО

8

9

Shell

8

8

БРСМ

9

10

ТНК

8

7

ЛЮКСВЕН

10

9

ОККО

9

10

ФІЗИКО – ХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

зразка, назва

Масова частина вологи, % (не більше 75, ГОСТ 9793-74)

Масова частина крохмалю, % (не допускається, ГОСТ 10574-91)

WOG

60,3

Не виявлено

ОККО

60,7

Не виявлено

Shell

58,0

Не виявлено

БРСМ

59,6

Не виявлено

ЛУКОЙЛ

62,0

Не виявлено

ТНК

61,2

Не виявлено

ЛЮКСВЕН

60,1

Не виявлено

КЛО

57,7

Не виявлено

МІКРОБІОЛОГІЧНІПОКАЗНИКИ

зразка, назва

К-ть мезофільних аеробних та факультативно анаеробних мікроорганізмів, КУО в 1 г (не більше
1,0·103 , ГОСТ 10444.15-94)

Бактерії групи кишкових паличок (коліформи), в 1 г (не допускається, ГОСТ 30518-97)

WOG

Менш 10

Не виявлено

КЛО

Менш 102

Не виявлено

Shell

Більше 103

Не виявлено

БРСМ

Менш 102

Не виявлено

ТНК

Більше 103

Не виявлено

ЛЮКСВЕН

Менш 102

Не виявлено

ОККО

Менш 102

Не виявлено

Посилання на статтю: http://benzina.com.ua/news/207/
Інші новини