Меню
500 кг використаних батарейок, зібраних на АЗК WOG, відправлено на завод переробки
13 березня 2020


11 березня відбулася перша в Україні відправка використаних батарейок на завод з переробки в Європу. Компанія WOG приєдналась до громадської ініціативи «Батарейки, здавайтеся!» та передала на переробку 500 кг використаних батарейок, які здавали на пунктах збору клієнти АЗК WOG по всій Україні. 

Завдяки зусиллям активістів, небайдужих громадян та компаній, які долучились до руху «Батарейки, здавайтеся!», перші 20 тонн використаних батарейок відбули з України на переробку до Румунії на завод GreenWEEE. Завдяки цій акції, від безповоротного забруднення збережено 1600 гектарів землі, а це приблизно 2 000 футбольних полів. Але це – тільки 0,05% всіх використаних батарейок, які щорічно викидаються в Україні. 

Як відомо, до цього моменту жодна з батарейок, які збирались в Україні, не йшла на переробку. На складах компаній та активістів лежить щонайменше 300 тонн, ще більше – потрапили до рук псевдо-переробників та опинились на сміттєзвалищі чи в природі. 

«В останні кілька років на АЗК WOG по всій Україні були встановлені пункти збору використаних батарейок. Тому ми добре обізнані щодо проблеми утилізації батарейок в нашій країні. Адже у нас відсутні заводи з їх переробки. І весь час, поки ми шукали надійного партнера з доставки батарейок на утилізацію, зберігали зібрані від клієнтів батарейки на нашому складі. Сьогодні ми передаємо всю партію до останньої батарейки — а це півтонни — нашому надійному партнеру, громадському руху “Батарейки, здавайтесь!”.  Хочу ще раз підкреслити, що ми не просто зібрали батарейки, а відправляємо їх на завод GreenWEEE у Румунію для їх подальшої переробки», – говорить Олена Осипчук, директор з комунікацій WOG. 

Подія першої відправки також покликана просувати законопроект 2207-1 нового Закону України про відходи, суть якого полягає в зобов’язанні імпортерів, які ввозять в Україну батарейки чи інші товари, фінансувати та забезпечувати переробку утворених відходів від їх продукції (саме так, як це працює у Європі).

Інші новини