Меню
WOG інвестує у відновлювану енергію
18 вересня 2013
16 вересня в Одесі відбулось офіційне відкриття 10 АЗК WOG на сонячних батареях. Потужність кожного сонячного модуля - 200 Вт. 
На кожній із «осучаснених» АЗК WOG встановлено по 80 фотопанелей. У сонячний день вони виробляють до 16 кВт електроенергії на годину. Ця кількість покриває близько 40 відсотків потреб заправки та освітлення робочих приміщень. При мінусових температурах потужність батарей не знижується; вона залежить лише від тривалості світлового дня. 

«По-перше, інвестиція в установку цих модулів - частина нашої комплексної соціально-екологічної ініціативи. Сонячні фотопанелі всього 10 АЗК допоможуть знизити викиди CO2 при виробництві електроенергії до 10 тон на рік. По-друге, скоротити споживання енергії для потреб кожної АЗК майже на 40 відсотків. Для компанії - це економія в розмірі приблизно 30000 - 35000 кВт год електроенергії на місяць, що відобразиться на наших операційних витратах», - зазначив Сергій Корецький, генеральний директор компанії WOG. 

Керівництвом компанії було прийняте рішення про запуск пілотного проекту з будівництва сонячних електростанцій (СЕС) на АЗК, з використанням площ навісів над паливно-роздавальними колонками та подальшою передачею виробленої електроенергії СЕС в мережу загального призначення за «зеленим» тарифом. 

«Ми будемо використовувати вироблену електроенергію для власних потреб або продавати державі в залежності від ситуації. Для того, щоб це стало можливим, НКРЕ (Національна комісія з регулювання енергетики) вимагає від власника СЕС виконати ряд умов: від отримання ліцензії на виробництво та «зеленого тарифу» до укладення спецдоговорів і т. ін. Ми вже на цьому шляху», - додав Сергій Корецький. 

«За останній рік ми встановили 10 СЕС в мережі наших АЗК. Вони стануть пілотними у нашій програмі комплексної соціально-екологічної ініціативи. Протягом 1-2 років ми протестуємо їх економічні показники для компанії, а також соціальні переваги, уважно вивчимо роботу в несприятливих погодних умовах, наприклад, вітрові навантаження. Адже паспорті дані можуть відрізняються від життєвих», - зауважив під час прес-брифінгу на відкритті СЕС у Одесі Віталій Леончук, заступник генерального директора з маркетингу компанії WOG. 

«Вартість встановлення однієї СЕС складає приблизно 500 тисяч гривень. Перш ніж зупинитись на сонячних, ми розглядали вітряні. Вони в рази дорожче і мають відповідати ряду інших умов. Тому для південних областей нашої країни ми обрали СЕС. Для решти регіонів розглядаємо альтернативу: на міські електромережі плануємо встановити трансформатори, які зменшують напругу в мережі. По-перше, це зробить комфортнішою роботу обладнання: зменшить перепади напруги; по-друге, такі трансформатори дозволять споживати менше електроенергіі, а отже, економити», - зазначив В’ячеслав Савельєв, заступник генерального директора з технічної експлуатації компанії WOG. 

«Хочу зауважити, що все обладнання СЕС, встановлене на наших АЗК, було виготовлено в Україні. Основну частину – фотоелементи – виготовлено на київському заводі «Квазар», - додав Вадим Вітт, керівник будівництва СЕС компанії WOG. 

Офіційний дозвіл від держави - обов’язкова умова продажу електроенергіі державі за спеціальним "зеленим" тарифом, що перевищує вартість електроенергіі для украінських підприємств в 3-4 рази. WOG вже отримала ліцензію на продаж електроенергіі державі на даній АЗК та поступово отримує ліцензіі для інших "осучаснених" станцій мережі. 


Інші новини